Couplii fond ochrany vztahu a rodiny

O NÁS

Cílem nadačního fondu Couplii je snížit míru rozchodů, rozvodů a počet dětí v neúplných rodinách, a to prostřednictvím edukativních prostředků. Zejména se jedná o edukativní činnost ve spolupráci s odborníky na danou problematiku. Dále je to spolupráce na rozvíjení párové aplikace Couplii, která je revolučním nástrojem na ochranu vztahů a rodiny, podpora vybraných projektů, a to za podmínek stanovených vnitřními pravidly nadačního fondu.
Celospolečenské přínosy Couplii
Snížení míry
• rozvodovosti a rozchodovosti • domácího násilí • alkoholismu • exekucí • šikany/kyberšikany u mladistvých • depresí
Snížení počtu
• dětí z rozvedených rodin (dnes je to cca 30 000 dětí ročně v ČR) • vražd v rámci rodin • sebevražd
Snížení nákladů státu a zdravotních pojišťoven
na sociální příspěvky samoživitelkám, léčbu alkoholiků, léčbu depresí atd.
Zlepšit ekonomickou situaci rodin i státu
větší útraty rodin = zlepšení ekonomické situace státu

O zakladatelích

Petr Kadidlo a Lenka Vacková založili a za dobu 11 let úspěšně rozvinuli komplexní ekosystém péče o zaměstnance všech typů firem či organizací v České a Slovenské republice - ELA - Employer Life Assistant. Tento ekosystém prevence a ochrany zaměstnanců se zaměřuje na to, co primárně ovlivňuje štěstí člověka v životě – triáda VZTAHY - ZDRAVÍ - EKONOMICKÁ STABILITA RODINY.

Právě 11 leté výstupy odborníků z ekosystému ELA (psychologové, lékaři, právníci, mediátoři, finanční experti a další) jednoznačně prokazují, jak klíčové a extrémně negativní dopady mají nefungující vztahy na život člověka - zdraví, psychiku, finance, práci a děti.

Oba zakladatelé si ve svých životech prošli rozvodem a vlastní zkušenost jen podpořila rozhodnutí založit v rámci své společenské odpovědnosti neziskový projekt Couplii pro ochranu toho nejdůležitějšího, co člověk v životě má. Ochranu svého vztahu, své rodiny a dětí.

V čem podle zakladatelů spočívá šťastný vztah?

1
oba partneři si musí uvědomit, že vztah/rodina je nejvyšší hodnotou, kterou mají a zároveň nejzávažnějším životním rozhodnutím, které ovlivní celý život jich, i jejich dětí
2
oba partneři si musí uvědomit, že v případě založení rodiny přebírají plnou zodpovědnost za zajištění šťastného dětství svých dětí – tzn. zajištění kompletní rodiny pro své děti
3
oba partneři jsou ochotni provést konverzi mindsetu z „já“ na „my“ (ze solo jízdy na tandem)

STAŇTE SE PARTNEREM

MENU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
HLAVNÍ PARTNER
Image
Image